Training School on Multimodal Optical Imaging

23.08.2019

Medzinárodné Laserové Centrum v Bratislave v spolupráci s Fakultou Prírodných Vied Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave zorganizovalo v dňoch 9-11. Septembra 2019 v Trnave na pôde FPV UCM Školiaci seminár na tému Multimodálne Optické Zobrazovanie. Tento trojdňový seminár bol vyvrcholením aktivity pracovnej skupiny WG3 COST grantu EuroCellNet (CA 15214), ktorý túto aktivitu plne finančne podporoval. EuroCellNet COST aktivita sa zameriava na Integratívne aktivity pre multidisciplinárne štúdie týkajúce sa bunkových štruktrurálnych sietí. Školiaci seminár má preto za cieľ školiť účastníkov v najnovsích metódach vizualizácie a rekonštrukcie bunkových štrukturálnych sietí.

Seminár sa uskutoční v štyroch blokoch, a síce

  • Úvod do spektroskopie a zobrazovania
  • Multimodálne optické zobrazovanie
  • 3D tlač na makro a mikro úrovniach
  • Analýza komplexných dát

V týchto blokoch vystúpili poprední vedci a výskumníci zo Slovenska, ako aj zo zahraničia. Ako hlavní prezentujúci sa predstavili plenárnymi prednáškami Profesori Juraj Kukura z Univerzity v Oxforde z Veľkej Británie, Peter Horváth z Maďarskej Akadémie vied, Riccardo Cicchi z Národnej rady pre výskum z Florencie v Taliansku, či Dr. Ramunas Valiokas z Baltfab v Litve. Ďalší prednášajúci zo Slovenska, Českej Republiky, Grécka a Rakúska zabezpečili vysokú kvalitu tohoto jedinečného seminára.

Na seminári sa zúčastnili účastníci z viacerých európskych krajín a Turecka, ktorí si mohli, okrem vysokokvalifikovaných prednášok, vyskúšať si aj najnovšie technológie v tejto modernej oblasti. Praktické ukážky v oblasti multimodálnych optických technológii zabezpečili špecializované firmy - Carl Zeiss, v oblasti pokročilého konfokálneho mikroskopického zobrazovania, Becker&Hickl (Nemecko) v oblasti časovo-rozlíšeného makrozobrazovania a spektroskopie, ako aj slovenské firmy Kvant v oblasti svetelnej spektrometrie a SiProgs v oblasti tvorby 3D modelov, ich vizualizácie a fabrikácie. Účastníci mali tiež možnosť vylepšiť svoje schopnosti akademického písania, dozvedeli sa o priekopníckych vynálezoch v oblastiach multimodálneho optického zobrazovania, ako aj o možnostiach kariérneho rastu a budúcnosti v tejto exponenciálne sa rozvíjajúcej oblasti.

Sme presvedčení, že školiaci seminár boljedinečnou príležitosťou oboznámiť sa s najnovšími pokrokmi v oblasti multimodálneho optického zobrazovania a pre svojich účastníkov otvoril nečakané príležitosti na získanie nových poznatkov a zručností v tejto vysoko progresívnej oblasti.

© 2017 Katedra Biofyziky FPV UCM. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky